نمایندگی تعمیر تلویزیون مارشال

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آیا می دانید چه چیزی باعث حرکت خطوط افقی در تلویزیون مارشال می شود؟ یا چگونه آن را تعمیر کنیم؟ چیزی برای نگرانی وجود ندارد، تلویزیون مارشال شما هنوز خراب نشده است. خطوط مزاحم می تواند به دلیل اتصالات شل، سیگنال های ضعیف، نرم افزار قدیمی یا مشکلات داخلی باشد. اگر مشکل کمی پیچیده‌تر باشد، راه‌حل‌ها می‌توانند به سادگی تمیز کردن آن، ضربه زدن به پشت تلویزیون مارشال یا جستجوی خدمات حرفه‌ای باشند. پس بیایید خطوط افقی در تلویزیون شما را تعمیر کنیم.

خطوط افقی در تلویزیون مارشال

علل حرکت خطوط افقی در تلویزیون مارشال

علل حرکت خطوط افقی در تلویزیون مارشال را می توان به دو دسته طبقه بندی کرد:

  • عوامل خارجی اینها شامل دستگاه های خارجی، کابل ها و تداخل الکترومغناطیسی است. شناسایی و رفع آنها ساده ترین است.
  • عوامل داخلی اینها مشکلاتی در خود تلویزیون مارشال هستند و ممکن است نیاز به توجه حرفه ای داشته باشند.

عوامل خارجی که باعث حرکت خطوط افقی در تلویزیون می شوند  به صورت زیر است.

تعداد دستگاه های ورودی

ممکن است مشکل از دستگاهی باشد که برای مشاهده فیلم ها یا نمایش های تلویزیون مارشالی خود استفاده می کنید. برای رد این احتمال، اطمینان حاصل کنید که کابل‌های اتصال دستگاه به تلویزیون مارشال شما در شکل کامل و ایمن هستند. برای تأیید این موضوع، تلویزیون مارشال خود را با ورودی ویدیوی دیگری آزمایش کنید.

همه دستگاه ها را از تلویزیون مارشال جدا کنید. اجازه دهید هر دستگاه راه‌اندازی شود، سپس آن‌ها را یکی یکی وصل کنید. اگر هر یک از دستگاه‌ها باعث می‌شوند خطوط افقی در تلویزیون مارشال دوباره ظاهر شوند، توجه کنید.

این مطلب را از دست ندهید   آبخوردگی تلویزیون مارشال

تداخل الکترومغناطیسی از سایر دستگاه ها

یکی دیگر از دلایل رایج خطوط افقی در تلویزیون مارشال تداخل سایر وسایل الکترونیکی است. تداخل EM زمانی رخ می دهد که دو دستگاه با خواص الکتریکی متفاوت در مجاورت یکدیگر باشند.

اکثر تلویزیون های مدرن دارای فناوری ضد تداخل هستند تا از تداخل دستگاه های مجاور مانند روترهای بی سیم و مایکروویو جلوگیری کنند. اگر این فناوری به درستی کار نکند، صفحه ممکن است آن خطوط افقی آزاردهنده را نشان دهد.

همچنین می توانید خطوط افقی روی تلویزیون مارشال خود از سایر دستگاه های همسایه خود داشته باشید. EMI به ویژه در آپارتمان هایی با بسیاری از وسایل برقی رایج است.

اتصالات معیوب و ایجاد خطوط افقی در تلویزیون مارشال

اتصالات معیوب و شل شایع ترین علت ایجاد خطوط افقی در تلویزیون است. اگر اخیراً تلویزیون مارشال خود را جابه جا کرده اید، ممکن است کابل ها را به درستی وصل نکرده باشید.

این امر مخصوصاً اگر از کابل های HDMI استفاده می کنید صادق است. کابل های شل می توانند به راحتی از درگاه های خود خارج شوند.

خرابی جعبه کابل، گیرنده ماهواره یا آنتن

کیفیت ضعیف سیگنال از خدمات کابلی یا ماهواره ای می تواند منجر به چرخش خطوط افقی در تلویزیون مارشال شود. این مشکل بیشتر در هنگام تماشای کانال های با کیفیت استاندارد نسبت به کانال های با کیفیت بالا رخ می دهد.

می توانید کیفیت سیگنال تلویزیون مارشال را از گیرنده یا جعبه خود با اتصال مستقیم دستگاه دیگری به تلویزیون مارشال خود بررسی کنید. اگر هنگام استفاده از دستگاه دیگری هیچ خط افقی روی صفحه نمایش وجود نداشته باشد، احتمالاً جعبه یا گیرنده سیگنال ضعیفی دارد.

این مطلب را از دست ندهید   علت از کار افتادن ناگهانی نور پس زمینه تلویزیون مارشال

همچنین باید بررسی کنید که آیا آنتن شما مقصر است یا خیر. آنتن خود را به تلویزیون مارشال دیگری متصل کنید و عملکرد آن را کنترل کنید. اگر تلویزیون مارشال دیگر بدون خطوط افقی تصاویر واضحی تولید می کند، تلویزیون مارشال شما دچار مشکل می شود.

صفحه نمایش خیس یا کثیف

اگر صفحه نمایش خیس یا کثیف دارید، می تواند باعث نمایان شدن خطوط افقی در تلویزیون مارشال شما شود. یک صفحه نمایش مرطوب باعث می شود که رطوبت در پشت شیشه تلویزیون مارشال شما جمع شود و باعث اعوجاج تصویر شود. برای جلوگیری از آسیب بیشتر، باید پس از مشاهده این مسائل، تلویزیون مارشال خود را در اسرع وقت تمیز یا خشک کنید.

اگر در مکانی با رطوبت بالا زندگی می کنید، ممکن است با مشکل متراکم شدن صفحه نمایش مواجه شوید. این ممکن است زمانی رخ دهد که از تلویزیون مارشال خود در محیطی بسیار گرم استفاده می کنید، مانند اتاق بسته یا کمد بدون تهویه مناسب.

راه حل این مشکل سرراست است. صفحه تلویزیون مارشال خود را با یک پارچه نرم پاک کنید تا گرد و غبار و آلودگی پاک شود. و در صورت امکان، تلویزیون مارشال خود را در اتاقی با تهویه مناسب تماشا کنید.

ال سی دی آسیب دیده

نمایشگرهای کریستال مایع (LCD) آسیب دیده می توانند باعث ایجاد خطوط افقی در صفحه تلویزیون شما شوند. این خطوط ممکن است به صورت یک خط پیوسته یا چندین خط با فاصله مساوی از هم ظاهر شوند.

لرزش، گرما و نوسانات ولتاژ می تواند به صفحه نمایش LCD آسیب برساند. برای رفع این خطوط افقی در تلویزیون خود، باید صفحه LCD آسیب دیده را تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   رفع ایرادات تلویزیون مارشال

هادی های شل یا معیوب در داخل تلویزیون مارشال

تلویزیون مارشال شما همچنین ممکن است هادی های شل یا معیوب داشته باشد که باعث ایجاد خطوط افقی در تلویزیون مارشال می شود. استفاده بیش از حد یا قدیمی بودن و قدیمی بودن ممکن است به سیم کشی آسیب برساند.

اگر دستی دارید، اتصالات معیوب را دوباره لحیم کنید تا از آسیب به سایر قطعات جلوگیری کنید. با این حال، اگر گارانتی شما همچنان معتبر است، انجام این کار آن را باطل می کند. من توصیه می کنم این کار را فقط زمانی انجام دهید که گارانتی شما تمام شده باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =