نمایندگی تعمیر تلویزیون مارشال

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آبخوردگی صفحه تلویزیون

امروزه بسیاری از کاربران با این مشکل روبرو شده اند و بنا به گفته تعمیرکاران آب خوردگی صفحه تلویزیون یکی از متداولترین دلایل خرابی تلویزیون می باشد .

آب خوردگی پنل تلویزیون که به علت های مختلف صورت می گیرد مانند اسپری کردن مایعات تمیز کننده روی صفحه تلویزیون ، و همچنین در اثر بخار آب محیط ، داشتن هوای مرطوب در محل ، و ریختن اتفاقی آب بر روی تلویزیون . در این حالت ها پنل تلویزیون مشکل پیدا خواهد کرد و عیوب ظاهری مختلفی را شما روی صفحه خواهید دید . در مقاله زیر راجع به این عیوب خواهیم پرداخت.

آبخوردگی پنل تلویزیون

اکثر کاربران فکر می کنند منظور از آبخوردگی صفحه و یا پنل تلویزیون ریخته شدن یک لیوان آب روی تلویزیون است ، گرچه این حالت هم می تواند باشد. اما آب خوردگی پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی بیشتر به این معنی است که ما معمولاً برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از مایعات پاک کننده استفاده می کنیم و آنرا اسپری می کنیم به شیشه تلویزیون، و این مایعات که معمولا رسانا هم هستند از پایین پنل وارد دستگاه شده و باعث اتصالی می شوند .

راهنمای خرید تلویزیون نسل جدید

( به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به هم می شوند که بعضی از آنها اطلاعات تصویری و بعضی دیگر از آنها ولتاژ هستند).

آب خوردگی صفحه تلویزیون حتی در اثر بخار آب موجود در محیط هم می تواند صورت بگیرد. و ورود و خروج هوای مرطوب نیز بی تاثیر نمی باشد.

این مطلب را از دست ندهید   ویژگی تلویزیون LED هوشمند مارشال ME-5538

رسیدن مایعات رسانا به فلت های انتقال تصویر باعث ایجاد جرقه ، سولفاته شدن مدارات و سوختگی فیزیکی این مدارهای ظریف می شود و عیوب ظاهری مختلفی را باعث می شود .که این خرابی ها عبارتند از:

  • ایجاد نوارهای سفید و یا مشکی روی تصویر ،
  • خطوط رنگی عمودی ،
  • تفاوت روشنایی در دو نیمه راست و چپ تلویزیون و سیاه شدن و دو تایی شدن تصویر تلویزیون از یک طرف و کند شدن تصویر تلویزیون به این معنی که تصاویر به حالت آهسته و اسلوموشن نمایش داده می شود و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می شود.
  • تصویر بعد از مدتی کلاً قطع می شود درحالی که صدای تلویزیون طبیعی و بدون ایراد می باشد.
  • تلویزیون پس از روشن شدن مجددا خاموش می شود و چراغ استندبای شروع به چشمک زدن می کند .

یکی از اشتباهات رایجی که بعضی از افراد برای تعمیر پنل آبخورده تلویزیون و خشک کردن پنل ال ای دی یا ال سی دی تلویزیون خود در موقعی که دچار آبخوردگی صفحه تلویزیون می شود انجام می دهند این است که با سشوار مشغول خشک کردن آن می شوند که این موضوع می تواند منجر به مشکلات بیشتری شود.

در صورتی که با مشکل آبخوردگی صفحه تلویزیون مواجه شدید می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون مارشال مشکل دستگاه خود را رفع نمایید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =